Filozofie 2

Materiály

fi2.pdf

fi2_otazky.pdf

fi2vypracovano.doc

analyticka.doc

Filozofie, část 1 - detailně vypracovaná část otázek, některé části převzaty ze zdroje fi2vypracovano.doc

Filozofie, část 3 - determinismus a spol.

Filozofie, část 4 - redukcionismus a spol, už v rozumném množstvi :)

Cvičení

  • cvičení budou sestávat ze studentských referátů
  • témata na referáty by měly mít něco společného s obdobím, které se přednáší na přednáškách

Zkouška

  • Zkouška 18.12.2009: Téma jsme si mohli vybrat sami, mimo antickou filosofii. Ptal se na hlavní představitele analytické fil. + redukcionismus a atomisty. Počítám, že by prošel i dedukcionismus. Prostě ta novodobá filosofie. Z analytické filosofie je dobré vědět něco o těchto jménech: Frege Gottlob, Russell Bertrand, G. E. Moore, Carnap Rudolf, Wittgenstein Ludwig - co napsali + o čem to bylo, jejich hlavní myšlenky a něco málo o nich. Doporučuju se podívat na analyticka.doc, jsou tam nějaké informace k těm představitelům + jejich díla. Z redukcionismu a atomistů prostě co to je, kdy se ten směr objevil, představitelé. Občas chce i nějaký detail, takže se vyplatí vědět třeba u Russella o čem byly paradoxy apod., ale nějak zvlášť to nehrotí. Důležité je neříkat kraviny nebo se toho chytne podobně jako u prezentace.
  • Zkouška 21.12.2009: Téma jsme si mohli vybrat sami. Stačilo tak 5 minut vykládat, ani to moc neposlouchal. Pak se ptal na analytickou, hlavně Wittgensteina.
  • Zkouška 14.6.2011: Ani letos to Zamarovský nehrotil :). Nechal vybrat téma (čili anal.fil. :)) a pak se zkoušel různě ptát na něco dalšího. Takže doporučuju znát ty analytiky, hl. Russela a jeho paradox, Wittgensteina, a pak rámcově determinismus, evoluci (obzvlášť pokud máte v indexu zapsaný předmět „Determinismus, chaos a evoluce“ :)), Turingův test a argument čínského pokoje. Pokud tušíte a dokážete to aspoň trochu slovně vyjádřit, neměl by být problém.
  • Zkouška 30.6.2011: Opet v podobnem duchu :) Necha Vas zacit, zacnete odrikavat zpameti jednoho z analyt. filosofu, cimz se jich hezky zbavite a kdyz vidi ze umite skoci na TT, cinsky pokoj, evoluci, Russeluv paradox…hladky pruchod :)
courses/a0m16fi2.txt · Poslední úprava: 2019/01/10 18:36 (upraveno mimo DokuWiki)
Nahoru
chimeric.de = chi`s home Valid CSS Driven by DokuWiki do yourself a favour and use a real browser - get firefox!! Recent changes RSS feed Valid XHTML 1.0