Setkání s garanty magistra OI dne 9. 12. 2009

Kdo jste byl, napište sem prosím to, co jste si zhruba zapamatovali.

Audio nahrávka, Rapidshare, needitováno, formát WMA, délka cca 1 hod.

Nejdůležitější argumenty

Prý se ve všech oblastech sešlo značné množství protichůdných názorů.

Náročnost studia

Doc. Matas měl dlouhou argumentaci (v první části nahrávky) o náročnosti studia. Argumentoval takto: 1 ECTS kredit by měl odpovídat zhruba 25 hodinám práce. Na semestr je to tedy 30*25=750 hodin práce. Na tabuli uvedl výpočet pro jeden předmět: 6*25=150 hodin. Příprava na zkoušku do 20 hodin, zbytek cca 10 hodin týdně. Do toho se zahrnuje i pobyt ve škole na přednáškách. Kdo má tedy 5 předmětů, měl by strávit školou zhruba 50 hodin týdně. Následně proběhlo hlasování, kdo stráví kolik hodin času týdně školou. Většina přítomných zvedla ruku na kolonku 40-50 hodin.

Nakonec to vypadalo, že jsme je přesvědčili, že to fakt s náročností přehnali, ale nedali to na sobě znát a Doc. Matas řekl něco jako že by nároky mohly klesnout o 10 %. Ale celkově jsem to vnímal tak, že z nich prostě moc slevit nehodlají.

Nekdo namitl, ze problem je v tom ze ta zatez neni rozlozena, ze na zacatku semestru clovek nema moc co na praci, ke konci nevi co delat driv… To uznali ze to tak je.

Jendotlivé předměty

PAL

Nepamatuji si, doplňte někdo prosím.

OPT

Bude speciální nepovinná úloha za 10 bodů. Formulujte optimalizační problém z vašeho života. Nepochopil jsem, zda už se to týká i nás, nebo zda to bude až od příštího běhu předmětu (EDIT: Na stránkách předmětu je psáno, že se to týká již pro tento semestr).

MVT

Nentvichovy praktiky (jeho jméno nebylo vysloveno!) budou konzultovány přímo s ním. Doc. Matas zmínil jako možnost coaching pro něj :-) Už vídím Nentvicha, jak se nechává koučovat :-)

NUR

Po skonceni samotne schuzky nam Mikovec laskave sdelil, ze zmeni semestralku (navic nejake testovani mezi low a medium fidelity prototypem, nebude high-fi, pze to tam svadelo k implementaci), budou vice dohlizet na komunikaci mezi externimi zadavateli… Pekne, ale nas se to uz tykat nebude… O prednaskach taktne pomlceli, Slavik to proste bude prednaset svym slavikovskym zpusobem, je to jako se Stechou, maximalne by mohli shanet vic prednasek externistu, ale kdyz na ne nikdo nebude chodit (jako treba vcerejsi Mzourka nebo Lucie Svobodova v ten vecer po promocich - ja sem tam take nebyla)… Resit to v jinem terminu za body jako dosud (Francovi prej nevyhovovala streda vecer - ta se obavam nevyhovuje vubec nikomu ;) ) mi neprijde uplne super cool, zvlast kdyz se trefi do casu, kdy ma clovek treba jine cviko atd. Zara se pak na prednasce tvaril ze mu zalezi na tom, aby se ten predmet zlepsil a ze pokud se nic nezmeni, mame to resit s nim (asi myslel do budoucna s dalsimi Slavikovskymi predmety).

APG

Zatim bez odezvy, ale spis to bude tim ze se Zara zrovna vratil a nemel cas to nejak resit a trochu pochybuju ze to bude resit.

discussion/setkani-oi-9-12-2009.txt · Poslední úprava: 2019/01/10 18:36 (upraveno mimo DokuWiki)
Nahoru
chimeric.de = chi`s home Valid CSS Driven by DokuWiki do yourself a favour and use a real browser - get firefox!! Recent changes RSS feed Valid XHTML 1.0